0.00грн.
Зробити замовлення
Вирішивши придбати собі рептилію, кожен господар насамперед має подбати про умови її утримання. Кожна тварина потребує певного догляду та спеціально обладнаного житла, яке допоможе легко адаптуватися до нового місця. Тому перше, що потрібно зробити перед покупкою такого вихованця - дізнатися, в яких умовах він проживає в природі, і створити в будинку максимально схожі. А допомагають у цьому акваріуми та тераріуми.
Рептилії – це холоднокровні тварини, їхня температура тіла безпосередньо залежить від кліматичних умов зовнішнього середовища. Тому дуже важливу роль в організації житлового простору для них відіграє правильне дотримання температурного режиму, вологості, освітлення та швидкості руху повітря. Параметри всіх цих показників та обладнання тераріуму чи акваріума усередині безпосередньо залежать від виду тварини. Найчастіше як домашніх вихованців вибирають:
черепах (сухопутних та водоплавних);
змій;
ящірок.
Для сухопутних черепах вибирайте тераріум невеликої висоти, виготовлений зі скла. Усередині необхідно передбачити місце для обігріву та купання, а також встановити ультрафіолетові лампи, вентиляцію та килимок для відпочинку вихованця. З аксесуарів для тераріуму обов'язково купіть наповнювач, він може бути з:
кокосового субстрату;
торф'яного субстрату;
піску;
гумусу.
Який з них вибрати, потрібно вирішити в залежності від місця природного проживання тварини.
Для водних черепах найкраще підійдуть акваріуми із острівцями для обігріву.Для цього на них можуть встановлюватись спеціальні камені, килимки та інші декоративні елементи, здатні виробляти тепло. Всі ці пристрої продаються окремо або вбудовані в акваріум спочатку. Житло також необхідно оснастити вентиляцією, терморегулятором та ультрафіолетовими лампами.
Ящіркам, які в природі повзають по деревах, в тераріум необхідно встановити корчі або гілочки дерев. Це необхідно для створення умов максимально наближених до природного місця проживання.
Сухопутним ящіркам потрібні камені для обігріву та місця для укриття. Для цього можна використовувати гілки дерев, черепашки, штучні печери, кущі та інші декоративні елементи.
При облаштуванні будинку для змії також потрібно враховувати природне середовище її проживання. Якщо тварина звикла до дерев, тоді й у тераріумі мають бути гілки чи корчі. Для тих видів рептилій, які в природі повзають по землі і ховаються в камінні або чагарниках, необхідно створювати імітацію подібних притулків.
Якщо не всі члени сім'ї схвалюють подібний вибір свійської тварини, то обов'язково подбайте про те, щоб рептилія не могла вільно пересуватися по дому. Для цього вживіть певних запобіжних заходів, а якщо вирішите випускати вихованця на прогулянку, то робіть це тільки під особистим наглядом.
Перш ніж купити такий товар для рептилій, як корм, поцікавтеся, чим тварина харчується в природі. У кожного вихованця раціон має бути максимально адаптований під його фізіологічні потреби.Травоїдні ящірки можуть харчуватися ягодами, сушеними фруктами та овочами, а також зеленою рослинністю та деякими квітами. Хижі види ящірок воліють черв'яків, новонароджених мишей, мух, тарганів, жучків та інших комах.
Змії – це хижаки. Насамперед вони обирають жертву в залежності від свого розміру.
Невеликі рептилії є комах, середні - мишей, а великі - кроликів і щурів.
Черепахи, що живуть на суші, харчуються зеленню, ягодами та овочами. Водоплавні черепахи віддають перевагу равликам, рибі, черв'ям, креветкам або кальмарам.
Дуже важливо, щоб раціон був різноманітним та повноцінним. При самостійному приготуванні їжі вихованцю цю умову витримати дуже складно. Тому найкраще придбати такі товари для рептилій в інтернет-магазині.
У каталозі сайту mopsops.com.ua ви знайдете такі види кормів:
палички – мають багатокомпонентний склад, збагачений мікроелементами та мінералами, в основному його використовують для черепах;
гранули - відрізняються від паличок тільки формою, вони трохи менші за розміром і підходять невеликим тваринам;
членистоногі - вид корму для водних черепах, яскравим прикладом є гаммарус (маленькі прісноводні рачки); корм у вигляді порошку – використовується як кормова вітамінна добавка до раціону та підходить для всіх рептилій.
Вітамінні комплекси. Яким би не було різноманітним харчування вихованця, у будь-якому випадку йому необхідно включати до раціону вітаміни.