0.00грн.
Зробити замовлення
Зміст підводних жителів в домашніх умовах - справа зовсім не така проста, як здається на перший погляд. Недостатньо лише заповнити ємність водою, насипати грунт і запустити туди рибок та інших нових «жителів». У природних умовах вони звикли до певного температурного режиму і щоб у «вихованців з плавниками» все було добре, а їх життю і здоров'ю нічого не загрожувало, необхідно підтримувати в резервуарі потрібну температуру. Раніше для цих цілей використовувалися звичайні нагрівачі, але їх великий недолік полягав у тому, що вони продовжували працювати навіть тоді, коли необхідний рівень тепла досягнуто. Акваріумний терморегулятор дозволив вирішити цю проблему. Його роботу немає потреби контролювати, проводити вимірювання та інші складні та зайві маніпуляції. "Розумний" прилад сам відключається, коли вода прогріта до потрібної температури, а варто їй трохи охолонути - знову вмикається в роботу. Погодьтеся, наявність такого агрегату значно полегшує догляд за «водоплавними улюбленцями».
Як вибирати обігрівач
Обігрівач потрібно вибирати відповідно до обсягу акваріума - видів приладів з різною потужністю безліч. Щоб не помилитися, запам'ятайте просте правило – кількість Вт має дорівнювати або трохи перевищувати кількість літрів в акваріумі: 1 Вт = 1 л. Тобто для акваріума на 70 літрів ідеальним буде обігрівач із терморегулятором потужністю 70-75 Вт.
Виробники зазвичай вказують на коробці обігрівача для акваріумів, для якого об'єму води він призначений.Однак якщо в приміщенні досить прохолодно більшу частину часу, то можна взяти і потужніший обігрівач, адже вода остигатиме швидше.
Занадто потужний обігрівач з терморегулятором, з великим запасом купувати теж не варто. Вода нагріватиметься дуже швидко, терморегулятор буде часто перемикатися і шанси, що він поламається, значно зростають. Та й переплачувати за потужніший обігрівач з терморегулятором немає сенсу.
Види обігрівачів
За типом розміщення та роботи обігрівачі можна поділити на:
• занурювальні;
• проточні;
• вбудовані у фільтр;
• нагрівальні кабелі;
• мати з підігрівом.
Занурювальний обігрівач з терморегулятором може бути виготовлений зі скла або пластику. Терморегулятор може представляти собою біметалічну пластину або бути електронним - вибирайте будь-який варіант.
Занурювальний обігрівач повністю опускається у воду, герметичний корпус надійно захищає нагрівальний елемент від попадання води. Скляні моделі зазвичай мають форму циліндра, а пластикові – більш плоскі. Якщо акваріум великий, можна встановити два обігрівачі (їх потужність у сумі повинна відповідати об'єму акваріума) на протилежні стінки - так нагрівання відбуватиметься рівномірніше.
Такий варіант вигідний ще й тому, що при поломці одного пристрою другий буде працювати і дозволить уникнути різкого стрибка температури.
Проточний електронагрівач зазвичай вбудовується в систему фільтрування за наявності зовнішнього фільтра. Його ставлять на шланг повернення води до акваріума і, проходячи через прилад, вода нагрівається до потрібного рівня.Іноді нагрівач вбудовується безпосередньо у фільтр та нагріває воду після її очищення. Це дуже зручна та компактна конструкція, але ціна її досить висока.
Термокабель кріпиться на дно водойми і засипається ґрунтом. Він рівномірно прогріває всю площу та створює невеликий рух води, що сприяє підтримці рівномірного прогріву. Такий обігрівач часто використовується в акваріумах, де багато рослин, тому що підігрів ґрунту позитивно впливає на їх зростання, а також підходить для черепах, ящірок та інших мешканців тераріумів.
Килимок з підігрівом розміщується під акваріумом і, подібно до термокабелю, прогріває дно водойми.